05/24/2018
Nawigacja.
Witamy na internetowej stronie Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Sobieszczanach.
Bezpiecznie do szkoły.
Dziecko jako pasażer

Mimo, że według statystyk, większość rodziców wozi foteliki, to wciąż są tacy, którzy lekceważą ten obowiązek. Przypominamy, że o tym, czy dziecko musi siedzieć w foteliku, czy może podróżować bez niego, decyduje już nie jego wiek (12 lat), ale wzrost. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko powinno podróżować w specjalnym foteliku do momentu, aż przekroczy 150 cm wzrostu.

Jest jednak jedno odstępstwo od tej reguły. Dziecko można przewozić bez fotelika, gdy waży więcej niż 36 kg i ma co najmniej 135 cm – wtedy może podróżować na tylnej kanapie bez podstawki. Bez fotelika może podróżować także trzecie dziecko w wieku co najmniej 3 lat, w przypadku gdy nie da się poprawnie zapiąć na tylnej kanapie 3 fotelików. Zakazane jest natomiast przewożenie dzieci poniżej 150 cm na przednim siedzeniu, bez fotelika. Przepisy zabraniają dodatkowo przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa.

I na koniec jeszcze jedna rada: ze względów bezpieczeństwa, dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

http://moto.onet.pl
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 358,078 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie